Опис скульптурних робіт О.Виговського

 clip_image002 Назва: «Ортодокс»

Рік: 2002

Автор: Виговський О. Г.

Опис: У скульптурі зображено образ самовпевненої, впертої, фанатичної  людини, без натяку на сумнів, без натяку на мислення, яка сліпо слідує прийнятим суспільним нормам, ідеям релігії,принципам науки. Гротеск спрямований не тільки на іудейських ортодоксів, але й проти подібних типів. Їх достатньо і у християнських конфесіях, і в радах та урядах, і на сусідських вулицях, і, навіть, у наших мізках.

 clip_image002 Назва: «Самурай»

Рік:2003

Автор: Виговський О. Г.

Опис:Сучасні самураї – печальні образи минулих епох. Вони нещасні у своїх малогабаритних «хрущовках». За вікнами смог замість вітру в обличчя та подерта шістнадцятиповерхівка замість монументальної Фудзіями. Їхні очі блищать, їхні душі палають, але ж коні у них – іграшкові та й мечі – дерев’яні.

 clip_image002 Назва:«Хресна хода»

Рік:2001

Автор: Виговський О. Г.

Опис:Ця скульптурка – жартівливий спогад про один незвичайний  Великдень. Одного разу, під час хресної ходи разом з численними прихожанами у єдиному духовному поривідовелося митцю тричі пробігти навколо будівлі храму. Такий собі маленький марафон. Чи то батюшка в минулому був спортсменом, чи просто кудись квапився, але позахекувались тоді усі.

 clip_image002 Назва:«Африка. Зомбі. Баскетбол»

Рік:2007

Автор: Виговський О. Г.

Опис:Жартівливий образ на  стареньку пісеньку «Ай-я-я-я-яй, убили негра…». Ніякого двозначного змісту.

clip_image002 Назва: «Содомська Венера»

Рік:2007

Автор: Виговський О. Г.

Опис:Гіпотетична альтернатива Венери Мілоської. Про безчесне і гріховне існування жителів Содому та Гоморри та про Боже покарання мають пам’ятати всі покоління. Паралельне існування антикультур та антивенер повинно насторожити наше покоління. Кожен має вирішити якій Венері поклонятися?

 clip_image002 Назва: «Веселий монах»

Рік:2005

Автор: Виговський О. Г.

Опис:Монах із пляшкою вина в руці, такий собі прообраз світських церковнослужителів. Симпатичний, трішки п’яний, але ж добрий! Ну згрішив, але ж і нас розуміє, грішних! Ну не досконалий, але ж немає досконалих, крім самого Бога.

 clip_image002 Назва: « Квартет хлопчиків Мединського будинку культури ім. 11 вересня»

Рік:2002

Автор: Виговський О. Г.

Опис:Композиція не направлена на непримиренних моджахедів безпосередньо. Це – образ дрімучого фанатизму, коли заради досягнення власної цілі (бажаної та справедливої), не гребують ніякими засобами.  Маєш святу ціль? Пожертвуй собою і тільки собою.

 clip_image002 Назва: «Сенсей»

Рік:2007

Автор: Виговський О. Г.

Опис:«Сенсе» українською –учитель, наставник. Ця робота і є образом сучасного вчителя. Така собі напівлюдина, напівгуманоїд. Кому ще захочеться шістнадцять років навчатися аби потім виживати на мізерну зарплату під зневажливими посмішкам колишніх учнів? Але на мить уявимо собі ніби сенсеї-мутанти раптом зникли. Що тоді? Тоді за 100 років людство знову повернеться в печери.

 clip_image002 Назва: «Ангеле Божий, охоронцю мій святий…»

Рік:2008

Автор: Виговський О. Г.

Опис:Скульптура – образ небесного покровителя української інтелігенції, замордованої в концтаборах  та «психушках» колишнього СРСР за національну ідею.

..clip_image002 Назва: «Адреналін»

Рік:2007

Автор: Виговський О. Г.

Опис:Чи можна в шматку деревини відчути бурхливий вир океану? Саме це й намагався зобразити автор. Шалена, нестримна стихія, яка несе, вирує, живе своїм життям, і в одну мить ти опановуєш її як цей сноубордист. Оце так відчуття!

 clip_image002 Назва: «Викрадення Європи»

Рік:2006

Автор: Виговський О. Г.

Опис:Класичний сюжет: викрадення Європи биком. Не біда, що Європа не античного вигляду, а бик дуже схожий на олігарха з сусіднього будинку. Та й викрав він її собі на біду…Аж надто вона демократична.

 clip_image002 Назва: «Богема»

Рік: 2007

Автор: Виговський О. Г.

Опис:«Богема» – не тільки назва скульптури, а  явище у суспільстві, спосіб життя, клан, світосприйняття, філософія, культура…  У цій скульптурі «богема» – збірний образ усіх вищезазначених богем з атрибутами та «фішками». Тобто, особа творчого прямування, невизначеної статі, з пір`ям на голові, у вільній сорочці та капцях на босу ногу. У запаленій трубці може диміти як тютюн так і марихуана; напівпорожня бляшка на підлозі з дешевим вином, або дорогим абсентом; погляд зупинився на натурниці. Але спрямований у себе. Увесь образ «Богеми» ніби говорить оточенню: «Та ідіть ви всі…».

 clip_image002 Назва: «Господин Мироздание. Рождение нового дня»

Рік:2005

Автор: Виговський О. Г.

Опис:Чиста «фентезі». Дядько з цигаркою – Всесвіт. З його черева щодобово вилазить сонце, але йому байдуже, не боляче. Дірки на тілі дядька – зірки, а корона на його голові та трон під його сідницями – символи влади та сталості господаря.

 clip_image002 Назва: «Time. Час, який обпалюючи Всесвіт, народжує історію»

Рік:2000

Автор: Виговський О. Г.

Опис:Згораюча свічка – ось символ невпинного плину часу. Знизу, в основі свічки, новонароджені немовлята. Трохи вище – їх молоді батьки; ще вище – люди середнього віку; з самого верху, вже піж гарячими напливами воску, руйнуються та йдуть  у небуття старі люди, лишаючи по собі суб’єктивну пам’ять та об’єктивну історію епохи.

 clip_image002 Назва: «Пристрасть»

Рік:2006

Автор: Виговський О. Г.

Опис:Химерна тварюка, яка сидить на черепах загублених нею людей – образ наших згубних пристрастей та звичок, що не відпускають нас ні на крок, примушуючи страждати та зневажати себе, доводячи нас до відчаю, навіть до смерті. Спаси нас Господи тоді від подібних пташок.

 clip_image002 Назва: «Українська Феміда»

Рік:2007

Автор: Виговський О. Г.

Опис:Суб’єктивний відгук на події в державі та органах державної влади, коли вся музика замовлена не справедливістю, а ненажерністю. Тому Феміда й підглядає, тому й підраховує, тому й гроші більше за суд. Тоді й «Карний кодекс» під ногами вже не «наріжний камінь», а брудний, заплямований папір.

 clip_image002 Назва: «Сержант Петренко: троє дітей…»

Рік:2007

Автор: Виговський О. Г.

Опис:Про доблесть службовців ДАІ всі ми знаємо. Воно й не диво: троє дітей… тому решта без коментарів.

 clip_image002 Назва: «Христос воскрес…»

Рік:2007

Автор: Виговський О. Г.

Опис:Образ найвеличнішого свята. Образ містичного єднання у Христі й для Христа. Образ спільного серця, спільної душі усього людства. Образ невмирущої любові як найвищої міри досконалості.

 clip_image002 Назва: «Архієрей»

Рік:2000

Автор: Виговський О. Г.

Опис:Інколи церковнослужителі стають занадто величними і недосяжними для простих смертних. І тут, до характеристики таких постатей потрібно підходити більш класифікаційно, так як це робить митець.

Вид: церковнослужитель.

Підвид: найвища ступінь виду. Архі – вищий, ієрей – служитель.

Необхідні якості: менеджерські здібності, гучний голос, широкий стан.

Професійні відмінності: похилий вік, відсутність дружини, два імені, гарний апетит.

Головний недолік: неможливість кар’єрного зростання підвиду. Вище тільки Лаврська дзвіниця.

 

 clip_image002 Назва: «Мадам Брошкина»

Рік:2005

Автор: Виговський О. Г.

Опис:Персонаж із однойменної пісеньки Алли Борисівни. Образ усіх покинутих жінок у дорогих шубах із задертим носом.

 clip_image002 Назва: «Страх»

Рік:2007

Автор: Виговський О. Г.

Опис:Формально це – смішна фігурка  воскреслої єгипетської мумії, банальний персонаж дитячих мультиків. Фігурально – символ страху, жахливого, але швидкоминучого… емоційного, який не ґрунтується на справжній небезпеці. Наприклад, ми прокидаємося вночі від жахливого кошмару, тремтимо та пітніємо, боїмося тиші та тіней, а зранку, під лагідним ранішнім сонцем, сміємося з нічних страхів, не розуміючи чого так боялися кілька годин тому.

 clip_image002 Назва: «Мій домовичок»

Рік: 2006

Автор: Виговський О. Г.

Опис:У душі кожної людини існують таємні закутки, куди рідко проникає світло і де живуть маленькі бісики-домовички. Вонибувають сумні, веселі, балакучі і не дуже, з одним оком або двома, чоловічої або жіночої статі. Частіше вони є безпечними, але все одно людина повинна тримати власних бісиків на короткому ланцюжку.

 clip_image002 Назва: «Благородный, но начисто лишённый наследства рыцарь Айвенго»

Рік: 2007

Автор: Виговський О. Г.

Опис:Так вже склалося в нашому суспільстві, що всі великі і благородні наміри утинають при самому корені ще при самому зародженні. І отак росте дитина, виношує в собі величезні плани, а в результаті – пустота і повна неспроможність щось робити. Прагматичне суспільство каструвало лицаря, і залишило його стояти та тільки трусами на перехресті розмахувати.

 clip_image002 Назва: «Еврібадіданцинг!»

Рік: 2010

Автор: Виговський О. Г.

Опис:Чи можна створити скульптуру, яка буде випромінювати динаміку, яка ніби от-от почне ритмічно танцювати? Саме це і намагався відобразити автор, перетворивши старі зубні щітки в шалених танцюристів.

 clip_image002 Назва: «Першотравневий парад 1933 року. Центральна Україна. Слава КПРС!»

Рік:2007

Автор: Виговський О. Г.

Опис:Скульптура показує весь той жах і цинізм проведення першотравневих парадів в період Голодомору 1932-1933 років. Коли люди, схожі на живих мерців, були змушені йти вулицями під партійний марш, нести прапори і виголошувати слова похвали владі, яка їх знищувала.

 clip_image002 Назва: «Кавовий монстр»

Рік: 2008

Автор: Виговський О. Г.

Опис:Серед Вас є кавомани? Придивіться уважно на цього монстрика. Нічого не нагадує? Так, саме він щоденно плюндрує наші «індезіди» і псує настрій додатковим миттям кухонної плити. Що не роби, а він – непереможний! Хоча… Можливо, то ми просто неуважні?

 clip_image002 Назва: «О-о-о-й-бля-а-а!»

Рік: 2007

Автор: Виговський О. Г.

Опис:Такий собі секундний уривок  із футбольного матчу воротаря-невдахи: і м’яч у сітці, і голова у стійці. А в кого такого не буває? Якщо вже й потрапляти в негаразди, то відразу на великі!

 clip_image002 Назва: «Орел – не хлопець»

Рік:2007

Автор: Виговський О. Г.

Опис:І чим вам орел – не хлопець? Гламурний, балакучий, бажаний. От тільки справжня ціна таким – двадцять чотири копійки – саме стільки автор використав на скульптурі.

Робота – символ  всіх  жінкоподібних чоловіків, які приходять у шоу-бізнес, у політику, у наше життя. А Вам він нікого не нагадує?

 

 clip_image002 Назва: «Спокуса»

Рік: 2007

Автор: Виговський О. Г.

Опис:Гротескне зображення сучасної  Батьківщини. Українка, замість традиційного хліба з сіллю, тримає вишитому рушнику гіпертрофовані власні груди. Бідність, відчай, глухий кут – ось складові громадянського та морального падіння в країні.  Адже ні для кого не є секретом те, що саме українських куртизанок найбільше по світових будинках розпусти.

 

 clip_image002 Назва: «Сіамські близнюки»

Рік:1998

Автор: Виговський О. Г.

Опис:Фігурка близнюків, зрощених своїми тілами, – символ духовної спорідненості людей. Про таке ще говорять: «Друг без друга – нікуди». Також скульптура може служити образом щасливого шлюбу, який насправді затверджений на Небесах.

 

 clip_image002 Назва: «Троглодит»

Рік: 2009

Автор: Виговський О. Г.

Опис:Троглодит оберігається законом. Для тих, хто ще не встиг гарно роздивитися троглодита, пропоную уважніше придивитися: на лівому лацкані його піджака – значок депутата ВР.Скульптурка – прообраз прожерливості держслужбовців та депутатів.

 clip_image002 Назва: «Єрусалим. Стіна плачу»

Рік:2006

Автор: Виговський О. Г.

Опис:Стіна плачу – це зруйнована частина храму царя Соломона, релігійна та культурна спадщина людства. Саме вона є водорозділом двох релігій та двох культур. На жаль, загальнолюдські спадщини часто розділяють людей.

 

 clip_image002 Назва: «Народжені в СРСР»

Рік: 2007

Автор: Виговський О. Г.

Опис:Усі ми, кому за 30-ть, родом не з дитинства, а з тоталітарного «Совка». Ми понадягали нові джинси, катаємося по Міланах, але десь там всередині, причаївся кам’яний монстр із заплющеними очима та затиканими вухами, порослий радянським мохом і обмальований радянськими малюнками.

 clip_image002 Назва: «Мельпомена»

Рік: 2009

Автор: Виговський О. Г.

Опис:Мельпомена – богиня лицедійства. І не кажіть, що вона схожа на виконроба на будівництві. Це він на неї схожий, особливо до і після ста грамів.

 clip_image002 Назва: «Кома»

Рік:2007

Автор: Виговський О. Г.

Опис:Кома… Перший автопогляд на себе… Кажуть, у комі душа тимчасово звільняється від буцегарні людського тіла, але ще не в змозі відлетіти назавжди в Небо, бо прив’язана до пупка невидимою ниткою.

 clip_image002 Назва: «Бідний Йорік»

Рік:2010

Автор: Виговський О. Г.

Опис:Шекспірівський Гамлет і його бідний Йорик в сучасному світі поставили б дилему: хто ж із них більш мертвий? Якщо придивитися до Гамлета, то він живий лише частково, в середині думки і душа давно омертвіли. І таких Гамлетів можна зустріти на кожній вулиці вашого міста.

 clip_image002 Назва: «Автопортрет зі шпагою на палубі на тлі бурхливого океану»

Рік: 2007

Автор: Виговський О. Г.

Опис:Кожен намагається зробити свій власний образ в суспільстві, який, як море, вирує і поглинає все, що не всилах встояти. Отак ми всі будуємо пріоритети, вбиваємо дитячі мрії і вирощуємо в собі «національну жабу». А що в середині нас? В цій скульптурі митець намагається зробити натяк на щось автобіографічне.

 clip_image002 Назва: «Змієборець»

Рік: 2007

Автор: Виговський О. Г.

Опис:Вічна тема слов`янських балад: жорстокий бій богатиря зі змієм-драконом. У сучасній інтерпретації богатир чомусь напідпитку, а змій зелений-зелений. Нічого Вам це не нагадує? Автор намагається звернути увагу на алкоголізм і цю «приховану боротьбу із зеленим змієм» у кожній родині.

 clip_image002 Назва:«Душа»

Рік:2009

Автор: Виговський О. Г.

Опис:Душа двоколірна…Вона обростає суспільними корінцями: сімейні зв’язки, кохання, соціальні ролі. Вони сковують, прив’язують до цього тимчасового світу і тримають не даючи змоги відлетіти. Та з часом, корінці один за одним відмирають, і коли останній зовсім послаблюється, душа стає вільною і відлітає в небесне лоно.

 clip_image002 Назва: «Думи»

Рік:2007

Автор: Виговський О. Г.

Опис:У безсмертного класика є вірш: «Думи мої, думи…». Ця скульптура як матеріальне відображення.

Підставка – мізки, з яких фонтанує процес мислення. Від найнижчих до найвищих, думки ускладнюються, розгалужуються, перетікаючи з однієї в інші. Найвищі, так звані сакральні думки, на жаль, не приносять у життя бажаного оптимізму. Тут,  до речі, зображений новопридуманий образ: до яблука, з дерева «Пізнання добра та зла» тягнеться рука Єви, але замість самої Єви вона далі перетікає в тіло Змія-спокусника. Найвище – символічний хрест, образ вічного Потойбіччя.

 clip_image002 Назва: «Смерті немає»

Рік:2009

Автор: Виговський О. Г.

Опис:Смерті немає! Є вічне перетікання життя з однієї форми його прояву в іншу. Такі закони Всесвіту, і людина – лише його маленький підвладний прояв.

 clip_image002 Назва: «Дитинство»

Рік: 2005

Автор: Виговський О. Г.

Опис:Спогади про щасливі часи, коли небо було блакитнішим, сонце яскравішим, а майбутнє безхмарних; коли біди були маленькими, а про смерть – тільки у книжках; коли не було нічого важливішого у житті, ніж підняти назад до шпаківні пташеня, що випало.

 clip_image002 Назва: «Небесна Сотня»

Рік: 2014

Автор: Виговський О. Г.

Опис:Скульптура створена в пам’ять Небесної Сотні – героїв, які за мирного часу, у центрі Києва були безжально вбиті руками своїх же братів, що стали маріонетками в руках політиків-узурпаторів.

 clip_image002 Назва: «Революція»

Рік: 2014

Автор: Виговський О. Г.

Опис:Образ одного з майданівців, який в зимову порунапівоголений відстоював національну ідею. Як страж, він виринає з купи шин, які нібито сковують, але з національними прапором  в руках він щосили викрикує гасло, тоді ще мирного Майдану: «Не всеримось!»

 clip_image002 Назва: «Криза середнього  віку»

Рік: 2013

Автор: Виговський О. Г.

Опис:Одна з трьох робіт революційного циклу. Обличчя людини з одного боку повністю нормальне, а з іншого – усе в ранах і попереджувальних червоних шматках тканини на дроті, який пронизує її. Це не що інше як відображення України, яка горить (полум’я на голові) ідеями. Але не все так ідеально, адже ті  «юродства», які їй нанесло життя, неможливо залічити.

 clip_image002 Назва: «Шостий день»

Рік:1999

Автор: Виговський О. Г.

Опис:Шостий день – день створення людини Богом. Скульптурка – суб’єктивне образне бачення творення людини. Жива магматична земля виштовхує із власного лона Адама, наче справжня мати у муках народжує свого первістка.

 clip_image002 Назва: «Війна»

Рік: 2008

Автор: Виговський О. Г.

Опис:Розжарене гаряче чудовисько, яке не лише призводить до смерті й страждань, але й породжує справжній героїзм та жертовність.

 clip_image002 Назва: «Диктатура»

Рік:2009

Автор: Виговський О. Г.

Опис:Голий король, який намагається бути значущим і величним. Він ховається за певним образом, а насправді – повний негідник, по народному «чмо», яке корчить із себе «ікону».

 

 clip_image002 Назва: «Мімікрія»

Рік:2007

Автор: Виговський О. Г.

Опис:Образне зображення дивовижної здатності деяких людей прилаштовуватись до обставин. Там у хвилю пірнає людина, а вже під водою – риба.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *