http://kopiika.com.ua/archives/4165#more-4165

«Душа під №…», або Вдала спроба передбачити майбутнє

Сияет не хуже Сваровски

Над Белой наш Алекс Выговский.

Елена Мартузаева20088b2744ff

Минулого четверга, 6 листопада, у Білій Церкві, а саме в Центральній міській бібліотеці,  відбулася непересічна подія – презентація книжки нашого земляка, відомого журналіста, письменника, скульптора, блогера Олександра Виговського «Душа під № «Дубль-А-1п». 

У творчому доробку автора це шоста за ліком книга, і ще до свого офіційного виходу у світ набула не меншої популярності, ніж попередні п’ять: «За руку з Хароном», «Сучасні міські легенди», «Прет-а-порте-2011», «Горохова-forever».

І на те є вагомі підстави. Познайомитися з твором можна в усіх бібліотеках нашого міста – про те подбав депутат Білоцерківської міської ради Сергій Істомін, закупивши 50 примірників видання та розповсюдивши їх по всіх книгозбірнях Білої Церкви. Електронний варіант книги можна знайти в інтернеті, також окремі уривки твору лунали в радіоефірі – їх читали народні артисти України. Крім того, «Душа…» Виговського зацікавила члена журі конкурсу «Коронація слова», у якому взяла участь, представника видавництва «Кассіопея». Завдяки йому із книжкою нашого земляка ще до її виходу друком познайомилися сотні читачів-користувачів відомих західних сайтів електронної книги.

Тож презентація роману не була несподіваним явищем, і кожен гість презентації, мабуть, мав що сказати як про твір, так і про автора.

Після символічної хвилин мовчання на знак вшанування пам’яті всіх, хто загинув у зоні проведення антитерористичної операції на сході нашої держави, слово взяла ведуча зустрічі, завідувач відділу методичної та бібліографічної роботи Тетяна Біла, яка одразу відмітила, що книгу Олександра Виговського «Душа під №«Дубль-А-1п» Центральна міська бібліотечна система висунула на здобуття міської літературно-мистецької премії І.С.Нечуя-Левицького.

«Це книга із захопливим сюжетом, яка дуже точно відображає реалії сьогодення. Кожен митець має здатність передбачати майбутнє, і цей твір Олександра Виговського – яскраве тому підтвердження. Книга написана в 2013 році, але в ній змальовано той моральний нігілізм, бездуховність, що оточують нас дедалі більше, призводячи до суспільного апокаліпсису. Роман поєднує в собі ознаки різних жанрів: наукової фантастики, бойовикаСлово має автор Олександр Виговський та кримінального детективу, але, крім того, у цій книзі багато містичного. Без сумніву, Олександр Виговський віднайшов свій стиль, у нього є свій читач і його книжки постійно на слуху», – зауважила Тетяна Біла.

Своїми думками поділилися також провідний фахівець міської бібліотеки №8 Зоя Чутковська, завідувачі міських бібліотек Світлана Линник, Галина Шлапацька, Оксана Гнуда, карикатурист Данило Кузнєцов, блогер бібліотеки №9 Світлана Могорит, протоієрей Валерій Яблонський та ін.

«Інколи літературні критики порівнюють одних авторів з іншими, кріплять ярлики «других Коельо» чи «других Булгакових». Так ось я тобі бажаю, щоб ти завжди залишався першим Виговським!» – сказала під час презентації колега по перу, автор кількох поетичних збірок Олена Мартузаєва.

«Олександр Виговський пише водночас складно й водночас дуже просто, несе в собі сакральний зміст, який дає змогу читачеві побачити життя, сприйняти його, – вважає депутат міської ради Сергій Істомін. – У цій книзі, як і в творчості Олександра Виговського в цілому, кожен знайде для себе щось своє. До творчості цього автора можна ставитися по-різному, але ні в якому разі не байдуже!»

Після презентації кожен охочий міг долучитися до збору коштів на потреби армії й отримати натомість книжку автора. Таким чином було зібрано майже 800 грн, і ці кошти Олександр одразу передав відомому волонтерові Юрію Москаленку, який також прийшов привітати автора.

Багатьох читачів презентованої книжки вразило те, що в завершеному ще у 2013 році творі автор зумів передбачити воєнний конфлікт в Україні 2014 року. Отже, є підстави сподіватися, що й інше його передбачення – швидка перемога української армії – теж не за горами! Та й традиційний колір обкладинки, бузковий, замість традиційного чорного вже налаштовує на очікування кращого.

Неодноразово відмітили гості також і те, що роман «Душа під №Дубль-А-1п» має карколомний сюжет, який захоплює з першої сторінки, тримає в напрузі й не дає відкласти книгу, не дочитавши до кінця. Поринаючи в нього, можна відчути, що переглядаєш гостросюжетний фільм, де сам опиняєшся в центрі подій.

Під час презентації допитливі читачі поцікавилися творчими планами автора. Олександр Виговський розповів, що готові до виходу у світ ще два проекти: «Воїни світла, воїни бобра», що став результатом поїздки письменника в зону воєнних дій на Донбасі. Це «детектив в умовах війни». Другий – «Новосвітські батюшки і матушки» – є спробою автора сказати про православ’я з доброю посмішкою, жартом, несподівано й цікаво – одним словом, у неповторному стилі Виговського.

 

Олена Лук’янець

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *