https://idbc.com.ua/news/view/20150313_kogorta_mitciv_biloyi_cerkvi_popovnilasya_novimi_imenami

Когорта митців Білої Церкви поповнилася новими іменами

Наталия Кудрявцева

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Вже 23 роки в нашому місті кращі митці отримують звання лауреатів літературно-мистецької премії ім. І.С. Нечуя-Левицького. Серед нагороджених – 11 колективів та 33 особи, які збагатили культурне життя Білої Церкви, зробили його більш красивою та людяною. Тож відзначення лауреатів премії за 2014 рік відбулося 12 березня в Будинку урочистих подій.

Після хвилини мовчання на знак вшанування пам’яті всіх, хто загинув у зоні проведення антитерористичної операції на сході України, слово взяв заступник міського голови М.А. Антонюк: «Кожного року ми підводимо підсумки творчих здобутків білоцерківців, і щоразу нам складно приймати відповідне рішення, адже склад номінантів завжди має надзвичайно високий рівень. Тому ми радіємо від того, що не міліє джерело творчості та мудрості у Білій Церкві. Нехай до когорти лауреатів і надалі приєднуються все нові особистості».

За результатами розгляду на комісії, відповідно до рішення виконавчого комітету за 2014 рік лауреатами премії ім. І.С. Нечуя-Левицького стали: журналіст Олександр Виговський за книгу «Душа під № «Дубль-А-1п» та Людмила Красніцька-Луцик за творчий доробок, виставкову діяльність й естетичне виховання підростаючого покоління.

На адресу лауреатів пролунало безліч теплих вітань від колег, вдячних прихильників. Зокрема директор ЦТДЮ «Соняшник», поетеса Віра Гутник висловилася на адресу своєї колеги Л. Красніцької-Луцик: «Педагоги «Соняшника» дуже горді тим, що у нас є така росяна, пишна пелюстка, яка ніколи не в’яне, адже Людмила Мар’янівна – людина, залюблена у своїх діток, у мистецтво. Не перестаєш дивуватися, де те джерело її високого натхнення, майстерності, таланту. А як її люблять діти, достатньо прийти на заняття і побачити, який це дивний світ творення краси. Вона навчає дітей розуміти мистецтво. Ця премія – гідне визнання її таланту. Нехай він проростає маленькими пагінцями таланту юних білоцерківців». Привітали майстриню і батьки її вихованців, які щасливі від того, що їхні дітки навчаються у такого талановитого педагога мистецтву, навчаються цінувати красу та власноруч її створювати.

Ось що про творчість О. Виговського сказав М. Антонюк: «Мене турбує і бентежить те, що останнім часом у суспільстві громадяни не бажають мислити, при прийнятті рішень віддають перевагу навіюванням, рекламі чи іншим проявам. Це наша біда! Саме твір Олександра Виговського змушує читача мислити. Чим більше буде таких письменників, тим ми будемо свідомішими і відповідальнішими в цьому житті».

У творчому доробку автора це вже шоста книга (до цього світ побачили твори «За руку з Хароном», «Сучасні міські легенди», «Прет-а-порте-2011», «Горохова-forever»). Познайомитися з книгами О. Виговського можна в бібліотеках нашого міста, а також в Інтернеті. До речі, саме Центральна бібліотечна система висунула книгу «Душа під №«Дубль-А-1п» на здобуття цієї премії. Завідувач відділу методичної та бібліографічної роботи Тетяна Біла відмітила: «Цей автор полонив душі багатьох білоцерківців. Його книги надзвичайно цікаві як наукового, так і соціального характеру. Книга «Душа» із захопливим сюжетом, яка точно відображає реалії сьогодення».

Свої музичні вітання лауреатам дарували і найспівочіші студенти БНАУ, які виконували відомі українські пісні, що додало заходу особливого настрою.

Наталія Кудрявцева

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *